ویژگی‌هایی رزومه ویدیویی خوب

مدت زمان یک ویدیو رزومه بهتر است بین 1 تا 3 دقیقه باشد زیرا کارفرمایان هیچ‌وقت نخواهند یک ویدیوی 10 دقیقه‌ای از کارجویی که به تازگی با او آشنا شده‌اند تماشا کنند. یادتان باشد رزومه ویدیویی قرار است به رزومه اصلی شما ضمیمه شود، بنابراین نباید در آن رزومه خودتان را یک بار دیگر به صورت شفاهی بیان کنید.

در یک ویدیو رزومه کارجو باید خود را معرفی کرده و بگوید چرا بهترین گزینه برای آن موقعیت شغلی است. فراموش نکنید که در رزومه ویدیویی تنها چند ثانیه فرصت دارید تا کارفرما را به خود جذب کنید؛ و البته باید او را تا پایان ویدیو مجذوب خود نگه دارید. همین‌طور بهتر است در پایان ویدیو به خاطر وقتی که کارفرما به شما داده، از او تشکر کنید.

زبان بدن بسیار مهم است. سعی کنید ارتباط چشمی مناسبی با دوربین برقرار کرده و حالت مناسبی در تمام طول ویدیو داشته باشید. رزومه ویدیویی باید میزان حرفه‌ای بودن شما، اعتماد به نفس‌تان و مهارت‌های پرزنتیشن شما را نزد کارفرما برجسته کند.

مهم است طوری لباس بپوشید که انگار در جلسه مصاحبه حضور دارید. پیشنهاد ما این است که اگر برای موقعیت شغلی رسمی درخواست می‌دهید حتماً لباس رسمی بپوشید و اگر محیطی آزاد و راحت انتظار شما را می‌کشد، راحت‌تر و صمیمانه‌تر لباس بپوشید.
محیط فیلمبرداری باید تمیز و مرتب باشد. در صورت دسترس نبودن چنین محیطی، میتوان Video CV را با یک پس زمینه سفید یا ساده ضبط کرد.