مصاحبه غیرحضوری را جدی بگیرید

مصاحبه-غیرحضوری-را-جدی-بگیرید-مداجاب

مصاحبه غیرحضوری

در ماه های اخیر به دلیل بروز بیماری کرونا بیشتر کارها به صورت غیرحضوری انجام می شود در این میان مصاحبه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. مصاحبه غیر حضوری یا مصاحبه های آنلاین موجب صرفه جویی در هزینه های جذب و استخدام می شوند. تجربه نشان داده این سبک مصاحبه استرس کمتری را به کارجو وارد می کند این مصاحبه انواع مختلفی دارد.

مصاحبه غیرحضوری مداجاب

مصاحبه ویدئویی

مهم ترین بخش نمایش آنلاین کار، مصاحبه ویدئویی است. که با دوربین تلفن همراه یا لپ تاپ خود به سادگی با کارشناس جذب و استخدام شرکت مورد نظرتان صحبت کنید. پیشنهاد می شود قبل از تجربه مصاحبه آنلاین با یکی از دوستانتان به صورت آنلاین از طریق ابزارهایی مانند اسکایپ فضای مصاحبه رو شبیه سازی کنید تا با این مدل مصاحبه راحت تر ارتباط برقرار کنید.

فراموش نکنید که مصاحبه آنلاین به اندازه مصاحبه حضوری مهم است. نکاتی را در ادامه عنوان می کنیم که می تواند به داشتن تجربه یک مصاحبه خوب و مفید کمک خواهد کرد.

1- لباس رسمی بپوشید

حتی اگر یک جا نشسته اید و خیلی در دید مصاحبه کننده نیستید؛ باز هم لباس رسمی بپوشید تا حس حضور در فضای مصاحبه را به خودتان تلقین کنید.

2- فضای پشت سرتان را در حین مصاحبه مرتب کنید

حواس مصاحبه کننده تا را به محیط اطرافتان پرت نکنید و از آشفتگی بصری جلوگیری کنید. شلوغ بودن محیط اطرافتان ممکن است در دید مصاحبه کننده این نگرش را به وجود بیاورد که شما فرد نا مرتبی هستید و اصولا در انجام وظایفتان نظم را رعایت نمی کنید.

 

پلتفرم-استخدام-مداجاب

 

3- در یک فضای آرام قرار بگیرید

اطمینان حاصل کنید در طی مصاحبه قرار نیست مخاطب کسی به غیر از مصاحبه کننده قرار بگیرید. اگر در خانه هستید به افراد خانواده بسپارید که تا یک زمان مشخص وارد اتاق شما نشوند، تا شما بتوانید در یک فضای آرام مصاحبه خود را انجام دهید.

4- ارتباط چشمی با مصاحبه کننده برقرار کنید

در تماس های ویدوئویی عموما افراد تمایل دارند به تصویر خودشان در گوشه مانیتور نگاه کنند. اما بهتر است تمرین کنید که با مصاحبه کننده ارتباط چشمی برقرار کنید.

 

برای مشاهده مقالات در زمینه نوع پوشش در مصاحبه شغلی
بر روی لینک کلیک کنید.

ارسال دیدگاه