کارشناس تکنولوژی پوشاک

کارشناس تکنولوژی پوشاک

کارشناس تکنولوژی پوشاک فردیست که مرحله تولید پوشاک، از طراحی تا ساخت را نظارت می کند. او در انتخاب پارچه مناسب نقش داشته و با طراحان، الگوسازان و خریداران همکاری می کند.

یک کارشناس تکنولوژی پوشاک وظیفه دارد برای اطمینان از مناسب بودن طرح با روش‌های تولید موجود با طراحان همکاری و پارچه‌ها و لوازم جانبی مناسب پیدا کرده، انتخاب و خریداری کند. او باید از نحوه سایزبندی و ساخت پوشاک آگاه بوده و با سایزبند، برای سایزبندی پوشاک قبل از تولید کار کرده و به برشکار و دوزندگان در زمینه ساخت نمونه‌ها مشاوره دهد. همچنین او موظف است نمونه‌ها را بررسی و تأیید کند. هرگونه تغییر مورد نیاز، از جمله اصلاح عیب‌ها را انجام داده و اطمینان حاصل کند که تولید لباس طبق بودجه انجام شود.

 

پلتفرم-استخدام-مداجاب

 

این فرد باید برای بررسی روند کار و مشاوره دادن به کارکنان از کارخانجات تولید لباس بازدید کرده و اطمینان حاصل کند که لباس‌ها به موقع و در شرایط مناسب تحویل داده می‌شوند؛ تا رضایت مشتری جلب شود. او باید توانایی ایجاد یک رابطه کاری خوب با تأمین کنندگان را نیز داشته باشد. کارشناس تکنولوژی پوشاک معمولاً در یک دفتر کار می‌کنند و مدتی را در استودیوها و کارخانه‌های طراحی می‌گذرانند تا مراحل ساخت را بررسی کنند.

همچنین باید از تکنولوژی‌های روز دنیا و انواع متدهای الگوسازی، برش و غیره آگاه باشند. او موظف است تا البسه را مطابق با ددلاین‌ها تحویل دهد. همچنین این کار دارای ساعات کاری نامنظم است. این فرد باید مدرک آموزشی مرتبط به این رشته را داشته باشد، و افرادی با سابقه کار در زمینه مدیریت تولید و یا دیگر مشاغل مربوط ارجحیت دارند.

 

برای مشاهده مقاله، تصویر ساز کیست؟
بر روی لینک کلیک کنید.

 

Garment Technologist

ارسال دیدگاه