چگونه یک طراح مد شویم؟

چگونه یک طراح مد شویم؟

چگونه یک طراح مد شویم؟ اگر می خواهید یک طراح مد شوید، نیاز دارید تا از برخی از خلاقیت های خود استفاده کنید تا در این راه راه قرار بگیرید. صنعت نوپای مد در ایران می تواند متزلزل باشد و لزوماً مسیر شغلی به مانند روش مشاغل پزشکی یا مهندسی نیست. در حالی که راه‌های متعددی برای تبدیل شدن به یک طراح مد وجود دارد. تحصیلات در این زمینه و سپس کارآموزی می‌تواند مسیر خوبی برای آغاز باشد.

طراح-مد-پلتفرم-استخدام-مداجاب

چگونه یک کارآموز مد شویم؟

– شما نیاز دارید در کلاسهای طراحی مد، تجارت مد، طراحی با کمک رایانه یا سایر دروس مرتبط با مد در سطح دانشگاه شرکت کرد. اما فارغ التحصیل شدن از یک مدرسه مد (چه تحصیلات دانشگاهی چه دیپلم) برای کار در این صنعت قطعاً الزامی نیست. تحصیلات، تنها شما را به یک کاندیدای برتر تبدیل می‌کند.

– طراحی‌های خود را در حین تحصیل به واقعیت تبدیل کنید. در اغلب اوقات، کارآموزان مجبور به انجام کارهایی مانند برش الگوها و دوخت هستند. بنابراین شما باید در زمینه طراحی و خیاطی تجربه داشته باشید. به علاوه، داشتن نمونه کامل طراحی‌های خود برای نشان دادن در یک مصاحبه کارآموزی باعث می‌شود؛ که شما یک کاندیدای با انگیزه دیده شوید.

 

پلتفرم-استخدام-مداجاب

 

– اگر در حال تحصیل در رشته مد و یا دیگر رشته‌ها هستید. توصیه می‌شود در حین تحصیل کارآموز شوید. البته این بخش برای دانشجویان این رشته ضروری است. ولی هرچه تعداد مکان‌هایی که در آن کارآموز بودید بیشتر باشد. شما شانس بیشتری برای شناساندن نام خود و تحت تأثیر قرار دادن افراد مربوطه دارید. همچنین می‌توانید در کارهای خیریه به عنوان داوطلب فعالیت کنید. به طور مثال: طراحی یا آماده‌سازی لباس یه خیریه یا موسسه را داوطلبانه انجام دهید. این موضوع باعث می‌شود شناخته شوید.

 

برای مشاهده مقاله، کارشناس تکنولوژی پوشاک
بر روی لینک کلیک کنید.

How to Be an Apprentice Fashion Designer

ارسال دیدگاه