آبدارچی کیست؟

آبدارچی-کیست-استخدام-مداجاب

آبدارچی کیست؟

آبدارچی فردیست که برای تمیز نگه داشتن ادارات، واحدهای تولیدی و دفاتر کار می‌کنند. معمولاً شیفت کاری آنها علاوه بر همزمان بودن با بقیه یا زودتر شروع شده و یا دیرتر از دیگر کارمندان به اتمام می‌رسد. این نوع شیفت کاری سبب می شود تا بتوانند در ساعات ابتدایی و یا پایانی، فضای کارگاه و یا شرکت را تمیز کنند. آبدارچی ها کارهای مختلفی را برای نگهداری و تمیز کردن قطعات و یا کارهایی در حال رفت و آمد انجام می دهد. این کار سبب می شود، محل کار او بی نقص به نظر برسد.

آبدراچی-پلتفرم-استخدام-مداجاب

 

وظایف یک آبدارچی

وظایف یک آبدارچی شامل نظافت عمومی ساختمان و نگهداری از آن در شرایط مناسب، جارو کشیدن و شستشو ظروف موجود در آبدارخانه است. او مسئول نظافت سرویس بهداشتی و قفل بودن درها پس از ساعات کاری است. این افراد وظیفه دارند قطعات و تجهیزات داخل کارگاه‌ها را تمیز کرده و در صورت تعمیر آن‌ها به سرپرستان اطلاع داده و با سرویس‌کار تماس حاصل نمایند.

در برخی موارد خود آبدارچی توانایی تعمیر جزئی قطعات ساده و غیر پیچیده را داراست. او موظف است سطل زباله‌ها را جمع آوری و تمیز کرده و کارهای کوچک و غیرتخصصی اعم از انتقال مدارک و یا تمیز کردن انبار را نیز عهده دار می‌شود. همچنین او باید پذیرای مهمانان بوده و وظیفه تشریفات را نیز بر عهده دارد.

 

پلتفرم-استخدام-مداجاب

 

یک آبدارچی باید توانایی مدیریت وقت خود را به طور کارآمد داشته و در حین عدم حضور سرپرست توانایی انجام تمام وظایف خود را داشته باشد. او باید توانایی حمل اشیایی تا حداکثر ده کیلو را داشته و تعمیرات جزئی، تعمیرات ساختمان، نظافت و سایر کارهای نگهبانی را نیز تا حدودی انجام دهد. همچنین باید دانش پایه ای در ریاضی داشته باشد.

 

برای مشاهده مقاله، بافنده کیست؟
بر روی لینک کلیک کنید.

 

منبع

ارسال دیدگاه