طراح لباس دورکاری چیست و چگونه می توان آن را انجام داد؟

طراح-لباس-دورکاری-چیست-استخدام-مداجاب

طراح لباس دورکاری چیست؟

یک طراح لباس دورکاری یا مد چیست؟ به عنوان طراح مد به صورت دورکاری، کار شما طراحی لباس و لوازم جانبی برای یک شرکت است. وظایف شما ممکن است شامل طراحی نقش، انتخاب مواد و حتی ایجاد نسخه های نمونه محصول از دفتر کاریِ از راه دور شما باشد. در سال های اخیر، کار طراحان مد دورکاری نیز بر برنامه سازی و ایجاد محتوا برای صنعت سرگرمی متمرکز بوده است.

به عنوان مثال، بسیاری از بازی های ویدئویی شخصیت هایی دارند که لباس های خارق العاده یا آینده نگرانه ای بر تن دارند و طراحان مد دورکار اغلب به ایجاد طرح های اولیه که برنامه نویسان و توسعه دهندگان برای توسعه مدل های درون بازی استفاده می کنند، کمک می کنند. ماهیت متنوع این شغل به این معنی است که گاهاً با نام های دیگری مانند طراح مد دیجیتال یا طراح لباس دورکاری نیز روبرو می شویم.

طراح-لباس-دورکاری-چیست-مداجاب

چگونه به عنوان طراح مد به صورت دورکاری کار کنیم؟

برای تبدیل شدن به یک طراح مد دورکار، شما معمولاً نیاز به مدرک لیسانس در یک زمینه مرتبط، تجربه قبلی طراحی مد و مهارت در فتوشاپ، مارولوس و جمینی و سایر نرم افزارهای هنر دیجیتال دارید. با این حال، کارفرمایان تمایل دارند مهارت های طراحی و خلاقیت قوی را نسبت به سایر مدارک ارزیابی کنند و ممکن است یک نمونه کار حرفه ای را برای نمایش کار طراحی مد شما درخواست کنند. برای برتری به عنوان طراح مد دورکار، باید مهارت های ارتباطی و فنی عالی، توجه به جزئیات و توانایی کار در مهلت های محدود را داشته باشید.

 

برای دورکاری به عنوان طراح لباس بایستی چه کرد؟

از آن جهت که طراح لباس بایستی به خواص پارچه آگاه باشد،؛ بهتر است برای خود کالیته ای از انواع پارچه ها، نام آنها، توضیحی در مورد متریال آن ها و… آماده کنید. این کار باعث شده، راحت تر بتوانید ریزش پارچه، حس، تنخور و … را حین طراحی به صورت فیزیکی لمس کنید.

طراح-لباس-دورکاری-مداجاب


یکی از چالش برانگیزترین قسمتهای طراحی لباس به صورت دورکاری همکاری و هماهنگی با دیگر اعضای گروه است. توصیه می شود هم اکنون که دسترسی به فضای مجازی و اینترنت گسترده شده است یک استودیوی طراحی مجازی درست کنید. به این صورت که حافظه ابری مانند گوگل درایو را برای اشتراک ایده ها، مفاهیم، پالت های رنگی، پارچه های مورد نیاز و …ایجاد کنید. یکی از مزایای این کار توانایی ایجاد دسترسی به دیگر افراد گروه برای انتشار نظر، تغییر در ساختار و … است. همچنین اگر نیازمند به گفتگوی رو در رو، توضیح موارد و نشان دادن تصاویر به صورت حضوری هستید هم اکنون اغلب برنامه های موجود برای تماس تصویری دارای قابلیت تماس گروهی هستند.

 

پلتفرم-استخدام-مداجاب


همانطور که گفته شد برای برگزاری جلسات می توان از اپلیکیشن های تماس تصویری استفاده کرد. برای اشتراک گذاری ایده ها و مود برد نیز می توان از اپلیکیشنی مانند Pinterest بهره جست. این برنامه که قابلیت نصب روی گوشی همراه را داشته و به شما امکان دسترسی به سایت آن را در کامپیوتر و لپ تاپ میدهد، ابزاری عالی برای به اشتراک گذاشتن الهامات و تصاویر با بقیه افراد است.

طراح-لباس-دورکاری-و-مد-استخدام-مداجاب

تن خور لباس بر تن مدل و مانکن

یکی دیگر از چالش های موجود بررسی تن خور لباس بر تن مدل، مانکن و یا مصرف کننده است. یک طراح لباس همراه الگوساز و کارشناس دوخت موظف است که تن خور البسه را قبل از تولید بررسی نماید. یکی از روش هایی که می تواند انجام این کار را به صورت مجازی میسر سازد استفاده از نرم افزارهای سه بعدی است.

شما می توانید از نرم افزارهایی مانند مارولوس برای بررسی تن خور پوشاک روی فردی با سایزهای متفاوت استفاده کنید. بهتر است به عنوان طراح خود از نحوه استفاده از این نرم افزار آگاه باشید. ولی اگر این قابلیت را ندارید. شما می توانید این کار را به افرادی که دارای دانش کافی در این زمینه هستند بسپارید.


شما می توانید برای ایجاد مود برد و یا به تصویر کشیدن طرح های خود از نرم افزار فوتوشاپ و یا دیگر نرم افزارهای خانواده Adobe استفاده کنید. به این صورت عکسهایی که به نظر شما جذاب آمده را با فوتوشاپ به مود برد تبدیل کرده و به اشتراک بگذارید. همچنین با استفاده از قلم نوری طراحی های خود را داخل نرم افزار photoshop و یا illustrator کشیده. برای راحتی در فرآیند نهایی شدن طرح رنگ آمیزی، جزئیات لباس و … را در لایه های تصویری متفاوت بگذارید. در این صورت در زمان درخواست ایجاد تغییر در طرح مورد نظر شما قادر خواهید بود تا همان قسمت را با نرم افزار تغییر دهید و نیازمند کشیدن طرح از ابتدا نیستید.


فراموش نشود که حتماً زبان صنعت پوشاک را بیاموزید، تا بتوانید جزئیات طرح خود را به الگوساز، دوزنده و یا تولید کننده ابلاغ نمایید.

 

برای مشاهده مقاله، وقتی نمی توانید کاری پیدا کنید چه کاری باید انجام دهید؟
بر روی لینک کلیک کنید.

ارسال دیدگاه