چرا شما به طراح پارچه نیاز دارید؟

چرا-شما-به-طراح-پارچه-نیاز-دارید-مداجاب

چرا به طراح پارچه نیاز دارید؟

طراحی پارچه عملی ماهرانه است، که استعداد هنری و دانش دقیق منسوجات را با هم ترکیب می‌کند. فقط داشتن یک چشم دقیق برای طراحی در این بخش کافی نیست. زیرا نحوه کار با یک پارچه خاص نیز یک عامل مهم در تولید لباس است. طراحی منسوجات یک جنبه اساسی در فرآیند تولید بوده و برای بسیاری از برندهای مد؛ داشتن یک طرح چاپی پارچه منحصر به فرد یا الگوی طرح برای هویت برند ضروری است.

طراحی چاپ پارچه در تمام بخش‌های صنعت مد از عمده فروشی پوشاک تا کالکشن‌ها وجود دارد. اگر یک برند مد به دنبال ایجاد تنوع در بازار و ایجاد محصولاتی است که واقعاً بی نظیر هستند، به‌کار‌گیری مهارت‌های یک طراح پارچه گزینه بسیار خوبی است.

چرا-به-طراح-پارچه-نیاز-دارید-مداجاب

 

حال طراح پارچه کیست؟

به زبان ساده، طراح پارچه فردیست که برای پارچه های تار و پودی، بافتنی یا چاپی طرای کرده تا در تولید لباس و یا طراحی داخلی استفاده شود. از طرح هایی که ایجاد می‌کند می توان برای خطوط انحصاری یا در بیشتر موارد برای تولیدهای تکراری استفاده کرد. این نوع طراحی اغلب به دلیل محدودیت های بودجه توسط مشاغل کوچک نادیده گرفته می‌شود. با این حال، سرمایه‌گذاری در کارهای طراحی ویژۀ برند شما به نفع بیزینس شما خواهد بود.


روند طراحی پارچه

چرا به طراح پارچه نیاز دارید؟ ایجاد رابطه‌ای خوب با یک طراح پارچه برای استفاده از مهارت‌های او و توسعه یک طرح سودآور، ضروری است. روند کار با یک طراح کاملاً ساده است. با این حال، داشتن کمی اطلاعات از مراحل طراحی اجتناب ناپذیر است.

مراحل اصلی طراحی پارچه این گونه است:

1- یافتن طراح پارچه
2- واریز دستمزد
3- تولید اسکیس‌ها و مفاهیم
• ……

 

پلتفرم-استخدام-مداجاب

 

روند تولید پارچه طراحی شده چیست؟


پیدا کردن یک طراح پارچه

دنیای طراحی گسترده است و بسته به نیاز شما یک استعداد جذاب وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، شما می توانید متخصصان مستقل یا استودیوهای طراحی را برای تکمیل کارهای هنری خود انتخاب کنید. توصیه می‌شود نمونه کارها را بررسی کرده، به مجموعه‌های قبلی که با آنها کار کرده‌اند نگاه کرده تا ارزیابی کنید که آیا سبک و خدمات آن‌ها نیازهای کاری شما را برآورده می‌کند. با کمک مداجاب، می‌توانید طراح پارچه مورد نظر خود را بیابید.

چرا-به-طراح-پارچه-نیاز-دارید-استخدام-مداجاب


بیعانیه

شایان ذکر است که طراحان به ندرت کار خود را بدون ودیعه آغاز می‌کنند. این مسئله برای محافظت از کاری که آنها در مراحل اولیه توسعه مفهوم تولید می‌کنند، است. شما باید در مرحله مشاوره درباره این هزینه بحث کنید. ولی به طور کلی آماده‌سازی حداقل 50٪ از هزینه پروژه قبل از شروع کار مفید است.


تولید اسکیس‌ها و مفاهیم

یک طراح پارچه ایده‌های اولیه شما را جمع کرده و تصویری از طرح شما می‌سازد. طراحان پارچه معمولاً در مورد رنگ‌ها، پارچه‌ها و روش های چاپ سؤال می‌کند تا در مورد ظاهر پارچه ایده بگیرند. پس از تکمیل نقاشی طراح، طرح اولیه به شما ارسال می‌شود تا تغییرات مد نظر خود و بازخورد در مورد طرح را ارائه دهید. هنگامی‌که از طرح راضی باشید، طراحی نهایی با استفاده از نرم افزار دیجیتال ایجاد می‌شود، بنابراین می‌توانید این کار را با شریک تولید خود نیز به راحتی به اشتراک بگذارید.


اولین نمونه ها

در این مرحله، شما مشتاقانه خواهید دید که طراحی شما روی محصول نهایی چگونه است. مرحله بعدی ارسال آثار هنری خود به شرکت چاپی یا تولیدی و تهیه نمونه های اولیه برای ارزیابی آن است. این فرآیند شامل چاپ یک نمونه کوچک برای دیدن ظاهر رنگ و اندازه آن قبل از انجام سفارش اصلی است. در صورت لزوم ایجاد تغییرات، طراح پارچه این کار را انجام می‌دهد تا از افزایش هزینه جلوگیری نماید.

طراح-پارچه-پلتفرم-استخدام-مداجاب


تحویل طرح

وقتی کار از دستگاه چاپ خارج و آماده تحویل شد، معمولاً باید قبل از تحویل نسخه‌های طرح، پرداخت نهایی را انجام دهید.


کار با تولیدکنندگان پارچه

همانطور که در بالا ذکر شد. بهتر است قبل از چاپ انبوه نمونه‌ای ایجاد کنید و پس از نهایی شدن کار، می‌توانید با یک تامین‌کننده پارچه همکاری کرده تا طرح خود را برای لباس چاپ کنید. در بیشتر موارد، تولید چاپ‌هایی که دارای تکرار فنی یا یکپارچه هستند مقرون به صرفه هستند. به زبان ساده، می‌توان طرح را به طور مداوم یا یکپارچه و بدون خط و شکاف روی پارچه چاپ کرد. برای برخی از محصولات، ممکن است شما به طراحی مهندس نساجی نیاز داشته باشید. این مسئله در مواردی خاص همچون چاپ مستقیم روی لباس و یا با مواد خاص اتفاق می‌افتد.

 

گام بعدی…

طراحی چاپ مرحله مهمی در روند تولید لباس بوده، و برای برندهایی که به دنبال تولید محصولات منحصر به فرد هستند. استخدام یک طراح پارچه سرمایه ارزشمندی است. شما می‌توانید به راحتی طراح پارچه مورد نظر خود را در سایت مداجاب بیابید.

 

برای مشاهده مقاله، طراح چاپ پارچه کیست؟
بر روی لینک کلیک کنید.

ارسال دیدگاه