ایجاد انگیزه در کارمندان

ایجاد-انگیزه-در-کارمندان-استخدام-مداجاب

ایجاد انگیزه در کارمندان

ایجاد انگیزه در کارمندان، اگر روش های مختلفی را امتحان کرده‎اید، اما هنوز نتیجه خوبی نگرفته‎اید. این مقاله کمک زیادی به شما می‌کند. حتی گاهی اوقات بهترین مدیران برای یافتن راه های خلاقانه و قابل اعتماد برای ایجاد انگیزه در کارمندان خود، مجبورند که خارج از چارچوب فکر کنند.

 

در اینجا 12 تکنیک انگیزشی منحصر به فرد از سایر کارآفرینان آورده شده است که می توانید در محیط کار خود امتحان کنید:

 

1 – بگذارید بدانند شما به آنها اعتماد دارید.

اگر به آنها بگویید که به آن‎ها اعتماد دارید و به آنها وابسته هستید، زودتر از آنچه فکر می‌کنید آنها انگیزه می‌گیرند. ایجاد اعتماد می‌تواند کمک زیادی کند. به آنها بگویید که من به شما اعتماد دارم که کار را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهید.

 

2 – اهداف هفتگی کوچکتر را تعیین کنید.

شما هدف های بزرگی دارید، اما اهداف کوچکتری را در این راه تنظیم کنید تا افراد رسیدن به آن را ممکن بدانند. به جای اینکه یک میلیارد تومان در سال جاری کسب کنید، در این هفته بر جذب 100 مشتری جدید تمرکز کنید، چیزی که شما را به این یک میلیارد برساند. بعد از رسیدن به هدف خود در یک بعد از ظهر تعطیل، مهمانی بگیرید و یا به کارمندان خود پاداش دهید. آنها خواهند دید که اهداف شما واقع بینانه است و همه از سخت کوشی سود می برند.

ایجاد-انگیزه-در-کارمندان-پلتفرم-استخدام-مداجاب

3 – محل کار کارمندان را بررسی کنید.

یک روز محل کار خود را به دقت مشاهده کنید. به رنگ ها و میزان روشنایی توجه کنید. به میزان صدا های مزاحمی که از بیرون می آید دقت کنید. چیدمان وسایل را بررسی کنید. همه ی آن ها به صورت ناخودآگاه روی ذهن کارمندان و حتی شما تاثیر میگذراند. هر کدام از آن‌ها اگر ناراحت کننده باشند به مرور زمان باعث ناخوشایند بودن حضور در محل کار می‌شود.

 

پلتفرم-استخدام-مداجاب

 

4 – انرژی مثبت دهید.

گاهی با فراهم کردن صبحانه و گفتگو در صبح با کارمندان، کاری می‌کنید که روزشان ساخته شود. یک روز در ماه در محل کار در ساعتی که کار کمی دارید موسیقی پخش کنید. میتوانید گل و گیاه به محل کار اضافه کنید و هزاران کار دیگر که باعث حس خوب شوند. فقط یادتان باشد که در هفته دو یا سه بار این کار را انجام دهید تا تاثیر گذار شود.

 

5 – شفاف باشید.

با کارمندان تعامل داشته باشید. به پرسش آن ها با روی باز جواب دهید. به مخالفت و موافقت آن ها اهمیت دهید و این حس را به آن ها بدهید که در تصمیمات مهم شرکت نقش دارند و صرفا رباتی برای انجام کار نیستند. این کار به علاوه ایجاد انگیزه باعث تعهد به کار نیز می‌شود و با یک تیر دو نشان را میزنید.

ایجاد-انگیزه-در-کارمندان-مداجاب

6 – ایده های کارمندان را بشنوید.

از کارمندان خود بخواهید ایده ای برای رشد و کسب و کار دهند(متاسفانه تمامی نکاتی که در مورد مقاله نحوه برخورد با رئیس سختگیر نوشتم برای کار حضوریه و کار ما هم غیر حضوری، بنابراین نمیدونم باید چیکار کنم که کمتر سخت بگیرید ). سپس جلسه ای به صورت جدا گانه با هر کدام از آن‌ها برگزار کنید. این کار باعث می‌شود آن‎ها از قضاوت دیگران نترسند و راحت ایده خودشان را به اشتراک بگذارند.

اگر ایده‎ی خوبی بود سعی در عملی کردن آن داشته باشید. اگر ایده به موفقیت منجر شد به او سهمی دهید این کار باعث میشود بقیه الگو بگیرند و انگیزه شان بالا رود. به یاد داشته باشید مهم ترین نکته این مرحله این است که اگر ایده با شکست مواجه شد کارمند خود را توبیخ نکنید و همان طور که اگر ایده موفقیت آمیز بود از آن سود می‌بردید، باید ضرر را نیز با وی سهیم شوید.

 

7 – با احترام با کارمندان صحبت کنید.

بسیاری معتقدند که کارمندان چون از آن ها حقوق می‌گیرند پس هر طور که بخواهند میتوانند با آن ها رفتار و صحبت کنند. رفتار و صحبت شما باید قدرتمند باشد اما حس زیردست و برده را به کارمندان القا نکند. نیازی نیست قربان صدقه کارمندان بروید، کلمه لطفا و متشکرم کافی است. این مرحله ساده است و شاید تعجب کنید از شنیدندش اما نتیجه آن شگفت آور است.

8 – روی تن صدا و زبان بدن خود کار کنید.

این مرحله کاملا مربوط به شماست. سعی کنید با صدایی رسا با آن ها صحبت کنید. صاف بایستید و لبخند بر لب داشته باشید. از دستان خود برای رساندن بهتر پیام استفاده کنید. کارمندان از کارفرمایی که به خود و کاری که میکند اعتماد دارد، انگیزه می‌گیرند. شاید تصور کنید انجام این کار ها سخت و نشدنی باشند. شرکت هایی با عملکرد های بالا مانند Google ، Atlassian و Microsoft یک نقطه مشترک دارند: رهبری آنها دائماً باعث ایجاد انگیزه و الهام در کارمندان می شود.

 

 

برای مشاهده مقاله، چالش بانوان در محیط کار
بر روی لینک کلیک کنید.

ارسال دیدگاه